Художній керівник і режисер:Ірина Савченко, доцент, кандидат філологічних наук, Відмінник освіти України, член Спілки театральних діячів України.

Режисер:Альона Шашко

Студентський театр "Вавилон" Інституту української філології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова був створений восени 2002 року з ініціативи доцента кафедри української літератури цього ж Інституту Савченко Ірини Віталіївни. Метою організації стало надання можливості творчій студентській молоді реалізувати свій мистецький потенціал, а також пропаганда серед студентського загалу кращих творів української класики і знайомство із сучасним драматургічним мистецтвом України.

Беззмінним художнім керівником та режисером театру є Ірина Савченко. З 2009 року режисером «Вавилону» працює викладач кафедри української літератури Альона Шашко.

Перший виступ колективу відбувся 13 грудня 2002 року у Музеї видатних діячів української культури з нагоди днів пам’яті М.Старицького, де була представлена літературно-музична композиція та уривки з комедії "За двома зайцями".

У доробку колективу – постановки комедій М.Куліша "Хулій Хурина", "Мина Мазайло" та «Блаженний острів Саватія Гуски» (за п’єсою «Отак загинув Гуска»), театральної версії роману О.Гончара "Людина і зброя", літературно-музичні композиції за однойменним романом у віршах Л.Костенко "Маруся Чурай" та драматичною поемою Я.Стельмаха «Тарас», етнографічна вистава «Місяцелік», драма «Чернетки» (І.Савченко, М.Ульяніна, за однойменною збіркою новел Х.Монастирської), п’єси Неди Нежданої «…І все-таки я тебе зраджу»,  О.Гавроша «Ромео і Жасмин», О.Коломійця «Нас було шестеро…» (за п’єсою «Планета Сперанта»).

З особливим успіхом відбулися театральні постановки поем Т.Шевченка "Кавказ", "Сон", "Великий льох".

На сьогодні театр підтримує тісні зв’язки з багатьма літературними музеями м. Києва: Музей видатних діячів української культури, Музей літератури, Музей-архів літератури і мистецтва, Меморіальний музей М.Рильського.

Гарною традицією стали вертепні дійства, які театр готує і проводить разом із інститутським вокальним колективом "Купава" (керівник – Євгенія Чугунова).

З 2008 року налагоджені зв’язки з доцентом, режисером-постановником В.І.Федоровим та режисером і художнім керівником самодіяльного театру «Паростки» В.Люботою, з ініціативи яких був здійснений спільний проект театрів «Вавилон» та «Паростки» - «Кольорові сни Їжачка в тумані».

Акторський склад театру постійно змінюється, що зумовлено плинністю студентів. Однак не поривають зв’язків з колективом і випускники: Олексій Ситник, Альона Северенчук, Віта Осипчук, Зорина Литвин та ін.

Театр постійно виступає на Всеукраїнських і регіональних конкурсах та фестивалях аматорського театрального мистецтва, де неодноразово ставав лауреатом і дипломантом.

У 2009 році колективу було присвоєно звання «Народний аматорський колектив».

Репертуар колективу:

• «Великий льох» Т.Шевченка;
  • «Мина Мазайло» М.Куліша;
  • «Блаженний острів Саватія Гуски» М.Куліша (за п’єсою «Отак загинув Гуска»);
  • «Чернетки», сценічна версія І.Савченко та М.Ульяніної (за однойменною збіркою новел Х.Монастирської);
  • «Ромео і Жасмин» О.Гавроша;
  • «Нас було шестеро…» О.Коломійця (За п’єсою «Планета Сперанта»).

Всі права захищено!

Інститути
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інститут гуманітарно-технічної освіти :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та управління :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології
Кафедри